Ana Sayfa
Tanıtım
Tüzük
İlkelerimiz
Dernek Yönetimi
İletişim
Mobil Bölüm
MEDYA MAGAZİN
MANGAL SOHBETLERİ
BASIN AÇIKLAMALARI
ETKİNLİKLER
MESLEKİ BİLGİLER
BİZDEN HABERLER
KÖŞE YAZILARI
 DİĞER
ANA SAYFA  / Basın Açıklamaları

Nail Ağabeye Başsağlığı ve teşekkür…


Nail Ağabeye Başsağlığı ve teşekkür…

Nail Ağabeye Başsağlığı ve teşekkür…

Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
 27 Ekim 2016 16 : 34 

 

 

Karaelmas Gazeteciler Derneği Yönetimi, vefat eden Gazeteci- Yazar Nail Güreli’ye Zonguldak basınına ve gazeteciliğe verdiği emekten dolayı teşekkür ederek veda etti.

Karaelmas Gazeteciler Derneği Yönetiminin davetiyle defalarca Zonguldak’a gelen ve mesleki anlamda katkıların yanı sıra Türkiye’nin önde gelen gazetecilerle tanışma ortamı da sağlayan Nail Güreli için açıklama yapan KGD, ailesine ve basın camiasına başsağlığı dilerken mesleğe ve Zonguldak basınına verdiği katkılardan dolayı teşekkür etti.

KGD, www.karaelmasgazetecilerdernegi.com sitesinde şu açıklamayı yaptı:

“Zonguldak basınını Saymakla bitmeyecek özellikleri bulunan gazeteci-yazar Nail Güreli hayatını kaybetti. Gazeteci-yazar Nail Güreli, özellikle Zonguldak basının “Yaygın” basınla tanışmasını ve diyaloğu artırmasını sağlayan kişi olarak ayrı bir öneme sahip.

Karaelmas Gazeteciler Derneği’nin kuruluşundan sonra yaptığı faaliyetlere özellikle gelmeye çalışan Nail Güreli, bunun yanında Karaelmas Gazeteciler Derneğinin çıkardığı Bayram Gazetesine de köşe yazarak destek verdi.

Zonguldak’a olan ilgisini her seferinde gösteren ve Karaelmas Gazeteciler Derneğinin ödül törenleri başta olmak üzere bir çok etkinliğine katılan Nail Güreli, dernekte yaptığı sohbetlerde gazeteciliğin ilkeli duruşundan taviz verilmemesi gerektiğini her seferinde söylerdi.

 

Karaelmas Gazeteciler Derneği olarak; Nail Güreli ağabeye özellikle Zonguldak basının ufkunu açtığı, her davetimize katıldığı, gazeteciliğin ilkesel duruşundan vazgeçmeyip bizlere öğrettiği için teşekkür ediyoruz… Ailesi başta olmak üzere Zonguldak ve ülke basınına başsağlığı diliyoruz”

 

-----------------  

 

TGC açıklaması…

 

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Gazeteciler Sendikası önceki Başkanlarından Basın Şeref Kartı sahibi, Nail Güreli 26 Ekim 2016 çarşamba günü vefat etti. Güreli'nin cenazesi 28 Ekim Cuma Levent Camisi'nde kılınacak ikindi namazından sonra Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

İSTANBUL- Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Gazeteciler Sendikası önceki Başkanlarından Basın Şeref Kartı sahibi, Nail Güreli 26 Ekim 2016 çarşamba günü vefat etti. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu, Nail Güreli’nin ölümünün ardından bir başsağlığı mesajı yayınladı. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu başsağlığı mesajında, “Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Gazeteciler Sendikası önceki Başkanlarından değerli büyüğümüz Nail Güreli’yi kaybettik. Mesleğimize uzun yıllar hizmet veren Nail Güreli’yi sevgi ve saygıyla anıyoruz. Ailesine, sevenlerine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz” dedi.

 

NAİL GÜRELİ KİMDİR?

1932 yılında İstanbul’da doğdu. Mesleğe 1952’de Hizmet Gazetesi’nde stajyer olarak başladı. Son Posta, Son Telgraf, Tan, Akşam (iki kez), Vatan, İkdam, Milliyet (üç kez), Hürriyet Haber Ajansı, Hürriyet ve Güneş gazetelerinde muhabir, istihbarat ve çeşitli servislerin şefi, Haber Müdürü, Halkla İlişkiler Müdürü, Yazı İşler Müdürü, Genel Yayın Yönetmeni olarak mesleğin hemen her dalında çalıştı. Meslek yarışmalarında 12 ödül kazandı, TDK’nin röportaj ödülü aldı. Ayrıca, aralarında Orhan Apaydın Vakfı Demokrasi ve Barış Ödülü, Sertel Gazetecilik Vakfı Demokrasi Ödülü de olmak üzere, çeşitli kuruluşların ödüllerine değer görüldü. Yayımlanmış 17 kitabı arasında Basınla ilgili “Şu Bizim Medya” ve “Dünden Bugüne Babıâli” yer alıyor. 20 yılı aşkın süre, TGS’nin çeşitli kademelerinde görev yaptı; 1982’de TGS Genel Başkanlığından ayrılarak Sosyal Demokrat Parti’nin (SODEP) kurucuları arasına katıldı ve askeri yönetimce veto edildi. Üç dönem (altı yıl) TGC Yönetim Kurulu üyeliği yaptıktan sonra 1994 martında Başkanlığa seçildi; 2 Nisan 2001’de yenileşme ve katılımcılık gerekçesiyle genel başkanlıktan ve yönetimden istifa etti. Başkanlığı döneminde TGC’nin günlük yayın organı “Bizim Gazete” yayımlandı, Cemiyetin kurucusu Sedat Simavi adına konulan ve Hürriyet Gazetesi tarafından sürdürülen Sedat Simavi Ödülleri Cemiyet bünyesine alındı; çeşitli illerdeki 50’yi aşkın gazeteciler cemiyetinin işbirliği ve dayanışmasını sağlamak üzere Gazeteciler Cemiyetleri Başkan Konseyi oluşturuldu. TGC bünyesinde Basın Senatosu kuruldu. Türkiye Gazeteciler Hak ve Sorumluluk Bildirgesi yayımladı. Konrad Adeanauer Stiftung ile yerel basın meslek içi seminerlerini ve yerel basın ödüllerini kapsayan “Medya Projesi” imzalandı: toplu anma amacıyla 6 Nisan “Öldürülen Gazeteciler Günü” ilan edildi: yedi meslek örgütünün işbirliği ve dayanışma platformu meydana getirildi. Basın Şeref Kartı taşıyan Güreli bir çocuk babası.

 
Haber :
Bu Haber 604 defa okundu
 Paylaş
 
Anahtar Kelimeler :nail güreli, kgd, karaelmas gazeteciler derneği, zonguldak,

YORUM EKLE
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

İlgili Haber
Karaelmas Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sav, “Ülkemiz medya alanında ..
Karaelmas Gazeteciler Derneği, halkı bilgilendirmek için haber peşinde koşan, bir nevi ..
Karaelmas Gazeteciler Derneği (KGD) Yönetim Kurulu, Basından Sansürün Kaldırılışının 110. Yılı ..
KGD’den Vali Çınar’a ziyaret! Çınar’dan müjdeler…
Vali Ahmet Çınar'dan KGD'ye ziyaret
“GAZETECİLER ÖZGÜR OLMALIDIR”
KINAMA
KARAELMAS GAZETECİLER DERNEĞİ 14 YAŞINDA…
Köşe Yazıları
Merdiven altı Gazetecilik...
Çalışan-çalışmayan Gazeteciler Günü
Yaygın basındaki Zonguldak'lı Gazeteciler...
Köşe Yazarları
Foto Galeri
Karaelmas Gazeteciler Derneği tarafından hatıra ormanı oluşturuldu.
İzlenme : 781
Diksiyon Kursu, sertifika töreni ile sona erdi...
İzlenme : 746
KGD “Diksiyon Eğitimi” düzenledi
İzlenme : 587
GAZETECİLER BİLGİLERİNİ PAYLAŞACAK
İzlenme : 583
Çok Okunanlar
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Karaelmas Gazeteciler Derneği

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip et
Copyright © Karaelmas Gazeteciler Derneği