Ana Sayfa
Tanıtım
Tüzük
İlkelerimiz
Dernek Yönetimi
İletişim
Mobil Bölüm
MEDYA MAGAZİN
MANGAL SOHBETLERİ
BASIN AÇIKLAMALARI
ETKİNLİKLER
MESLEKİ BİLGİLER
BİZDEN HABERLER
KÖŞE YAZILARI
 DİĞER
ANA SAYFA  / Duyurular

Tuna Bekleviç, Karaelmas Gazeteciler Derneği’ni ziyaret edecek…


Tuna Bekleviç, Karaelmas Gazeteciler Derneği’ni ziyaret edecek…

Tuna Bekleviç, Karaelmas Gazeteciler Derneği’ni ziyaret edecek…

Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
 19 Ekim 2016 14 : 22 


Gazeteci-Yazarlık başta olmak üzere Akademisyen kimliğiyle de bilinen Tuna Bekleviç, Zonguldak’a gelerek bir takım ziyaretlerde bulunacak. Maden ocağına inecek olan Bekleviç ve beraberindekiler Karaelmas Gazeteciler Derneği’inde de gazetecilerle buluşacak.

Tuna Bekleviç, Karadeniz Vakfı Disiplin Kurulu Üyesi Hamit Tarhan ve işadamı Kubilay Buberka ile birlikte yarın (Perşembe) Zonguldak’a gelecek. Saat 11.00’de Karaelmas Gazeteciler Derneği’nde gazetecilerle buluşacak olan Bekleviç ve yanındaki maden ocağına da inecek.

Terör olaylarından sonra Güneydoğu Bölge halkının yalnız olmadığını göstermek amacı ile geçtiğimiz haftalarda iş dünyasından önde gelen kişiler ile birlikte Mardin, Kızıltepe, Gaziantep, Diyarbakır, Sur, Muş, Hasköy, Hakkari, Yüksekova, Van, Adıyaman, Siirt, Batman, Kozluk ve Şırnak'a ziyaretler gerçekleştiren Tuna Bekleviç, Mardin, Gaziantep, Diyarbakır, Van, Adıyaman, Batman, Valilerinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyaretlerde bölge insanının yalnız olmadığını hissettirmeye gayret etmişlerdi.

İş dünyasından sanat dünyasına, akademisyenlerden gençlere kadar farklı gruplarla yıl boyunca bu ziyaretleri devam ettirmek istediklerini söyleyen Tuna Bekleviç, Zonguldak’a da okuyucularının ısrarı üzerine yoğun programı içinde günü birlik geleceklerini vurguladı.

NOT: SAAT 11.00’DEKİ PROGRAMA TÜM GAZETECİ ARKADAŞLAR DAVETLİDİR…

-------------

Tuna Bekleviç Özgeçmiş

1977 yılında Edirne’den doğan Tuna Beklevic İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Ekonomi bölümünü bitirdi.

2000 yılında mesleki bir sivil toplum kuruluşu olan Ekonomistler Platformu’nu kuran Bekleviç derneğin kısa sürede 21 bin üyeye ulaşmasını sağladı. Dönemin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından birisi olan platform üyeleri arasından dört ekonomiden sorumlu devlet bakanı çıktı.

2005 yılında Bilgi Üniversitesi mezunlar cemiyetini kurarak derneğin ilk dönem başkanlığını gerçekleştirdi. 2014 yılında da aynı üniversitenin Mütevelli Heyetine seçilen ilk mezunu oldu.

2006 yılı sonunda “daha fazla özgürlük ve daha fazla demokrasi” talebi ile Güçlü Türkiye Partisi’ni (GTP) kurdu. Partisi 33 şehirde teşkilatlanmasını tamamlamasına rağmen erken seçim kararı alınınca seçimlere giremedi.

2007 yılında 32 ülkeden 52 siyasi partinin dahil olduğu “Uluslararası Barış ve Demokrasi Forumu”nun (International Forum for Democracy and Peace) başkanlığına seçildi.

2011 Milletvekili genel seçimlerinde AK Parti Edirne 2. Sıra Milletvekili adayı oldu. Aynı yıl üçlü kararname ile T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı danışmanlığına atandı.

2013 yılından 2015 yılına kadar T.C. Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun danışmanlığı görevlerini gerçekleştirdi.

2014 yılından bu yana Edirne Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı, Uluslararası Barış ve Demokrasi Forumu (IFDP) Yönetim Kurulu Başkanlığı, İstanbul Bilgi Üniversitesi Kurucu Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, İstanbul Kültür Kenti Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Bekleviç, ulusal gazetelerde yayınlanan yazıları yanı sıra İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları tarafından 2004 yılında basılan “Kağızman Modeli”, 2006 yılında basılan “2023″ ve 2014 yılında basılan “Güçlü Türkiye: Daha Fazla Demokrasi ve Daha Fazla Özgürlük” isimli kitapların da yazarıdır.

 
Haber :
Bu Haber 520 defa okundu
 Paylaş
 
Anahtar Kelimeler :zonguldak, kdg, karaelmas gazeteciler derneği, tuna bekleviç,

YORUM EKLE
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

İlgili Haber
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ ETKİNLİĞİNE DAVET
Gazeteci Mustafa Özdemir'in annesi vefat etti...
Kabasakal'dan KGD'ye ziyaret...
ŞAFAK GAZETESİ 62 YAŞINDA
Basın çalışanlarına gönüllü kan bağışı çağrısı
Aydın-Eren Arslanyılmaz'ın hala acısı...
YENİ YILDA DA HEP BİRLİKTE NİCE HİZMETLERE..
"Haber Hayat" 4. yılında...
Köşe Yazıları
Merdiven altı Gazetecilik...
Çalışan-çalışmayan Gazeteciler Günü
Yaygın basındaki Zonguldak'lı Gazeteciler...
Köşe Yazarları
Foto Galeri
Karaelmas Gazeteciler Derneği tarafından hatıra ormanı oluşturuldu.
İzlenme : 801
Diksiyon Kursu, sertifika töreni ile sona erdi...
İzlenme : 763
KGD “Diksiyon Eğitimi” düzenledi
İzlenme : 601
GAZETECİLER BİLGİLERİNİ PAYLAŞACAK
İzlenme : 599
Çok Okunanlar
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Karaelmas Gazeteciler Derneği

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip et
Copyright © Karaelmas Gazeteciler Derneği