Ana Sayfa
Tanıtım
Tüzük
İlkelerimiz
Dernek Yönetimi
İletişim
Mobil Bölüm
MEDYA MAGAZİN
MANGAL SOHBETLERİ
BASIN AÇIKLAMALARI
ETKİNLİKLER
MESLEKİ BİLGİLER
BİZDEN HABERLER
KÖŞE YAZILARI
 DİĞER
ANA SAYFA  / Röportaj

"ZONGULDAK MODERN ŞEHİR OLACAK"


"ZONGULDAK MODERN ŞEHİR OLACAK"Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
 24 Mart 2016 11 : 15 

 

Karaelmas Gazeteciler Derneği Başkan Vekili ve Rota Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Emen’in, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ile yaptığı “Zonguldak modern bir şehir olacak” röportajı oldukça ilgi gördü.

Başkan Muharrem Akdemir’le yapılan ve Zonguldak’ın bütün meselelerinin dile getirilip geniş şekilde yayınlanan bu röportajın manşet başlığı sosyal medyada da büyük ilgi gördü. “Zonguldak modern şehir olacak” adı altında yayınlanan röportaja atılan yorumlar ise çok dikkat çekiciydi. Okurların attığı yorumlara göre röportajı beğenenler de oldu eleştirende.

“Zonguldak modern şehir olacak” yazısı Karaelmas gazeteciler Derneği’nin bayram gazetesinde iki sayfa teferruatlı şekilde yayınlanmıştı. Zonguldak’ın sorunlarını dile getiren Belediye Başkanı sayın Muharrem Akdemir’in “Görevim bittiği zaman ne söylediysem hepsi bir bir yerine gelecek” sözlerine vatandaşlar inanmak istemiyor.

Zonguldak Belediyesi eski binası ve şimdiki adıyla Belediye Kültür Merkezindeki zabıta amirliğinin girişindeki panoda asılı duran bu röportajda Başkan Akdemir’in yapmak istediği tüm projeler geniş bir şekilde anlatılıyor.

Akdemir’in özetlediği şu sözler eğer gerçekleşirse Zonguldak gerçekten modern bir şehir olacaktır. İşte o önemli detaylar: “Sıkıntıları tek-tek çözeceğim. Zonguldak pırıl-pırıl bir şehir olacak. Gazipaşa caddesi, Lavuar alanı, Dere ıslahı, Cumhuriyet parkı, (yani eski çöplük alanı) Kapuz plajı, Kızlar plajı, liman caddesi, eski tekel binası, seyir terasları (yani insanlarımız  çoluk çocuğuyla aileleriyle birlikte oturacaklar denizi keyifle seyredecekler) güzel bir proje hazırladık yakında hayata geçecek ve şehrimiz çok daha güzel yaşanabilir hale gelecektir. Halkımız sabırlı olsun her şey mükemmel olacaktır. Ben Zonguldak aşığı bir insanım, ne söz verdiysem hepsi yerine gelecektir.”

Sosyal medyada yayınladığım bu haberin ardından gelen eleştirilerden bazıları ise aynen şöyle:

Not. Gönderilen yorumla aynen duruyor.

Kemalettin Kalaycıoğlu- “Yıllardır bir çivi bile çakmayanlar CHP’li başkanlar sizden bi… olmaz”

Kemal Yılmaz- Başkan ne olur bana da bir kaldırım ihalesi ver, bak ne kaldırım yapacam, sen bile kaldıramayacan söz.”

Naci Kahraman- “ Bu Zonguldak halkı daha çok bekler milleti kandırmaktan başka yaptığı işler yok hepsi yalancı çünkü verdikleri sözde durmayan insanlar onun için bunları kaile almaya gerek yok. Zaten az kaldı yakında valizlerini toplarlar”

Sadettin Ertürk- “Bence Zonguldak’ın yerinde saymasının bir nedeni de Hamdi Uçar yönetimindeki AK  Parti’nin belediye başkan adaylarını  iyilerinden seçememeleridir. Yine de, ben Ali Bektaş’ın Muharrem Akdemir’den, Seçkin Özdemir’in Ali Arslankılıç’tan yararlı olacağını düşünüyorum.”

Yılmaz Gençtürk- “Sen inanıyor musun abi. İnşallah utandırır bizi.”

Bayram Yılmaz- “Sen inanıyor musun.?..”

Gazeteci Selçuk Koçaklı- “Mustafa abı modern şehir olursa Zonguldak Belediye Başkanının heykelini yapmak gerek gazeteciler olarak.”

Hasan Kısa Öğretmen-“Modern şehirde acaba kaldırımları işgal eden manavlar,esnaflar,işportacılar vs olacak mı.? Modern şehirde acaba Zabıta amirleri ve Zabıta memurları,esnaflardan korkacaklar mı.? Modern şehirde acaba balıkları yine kaldırımlardan mı satın alacağız.? Modern şehirde lavuar alanı yapılmış olacak mı.?.Modern şehirde, naçizane tek bir sahilimizin olduğu bu garip şehirde kaldırımları ,yolları kafeteryacılar yine işgal edecekler mi..? .Modern şehirde belediye başkanı sokaklara çıkıp rahat rahat gezebilecek mi.? Vatandaşlarla hiçbir sorunun tartışılmadan,belki ricalar olmak kaydı ile rahat rahat gezip oturabilecekmi..? Modern şehirde 15 dk yağan yağmur sonucunda bütün caddeleri sel basmayacak mı? acaba...vs.vs.vs.vs...Konu o kadar çok ki .....( Aslında bu yazdıklarımla belediye başkanı değilde,diğer birim amirleri ilgilenir.Belediye başkanları ise büyük projeler peşinde koşar...”)

Evet, yapılan yorumlar ve eleştiriler bu şekilde. Sosyal medyadan tarafıma yazılan bu yorumlara karşı cevabım şudur:  “Ben gazeteciyim yazması benden, yapması sayın Belediye Başkanından.”

Sayın Başkan Muharrem Akdemir eleştiriye açık olan bir insan. Zaten kendisi de her konuşmasında “beni eleştirin ki ben de eleştirilerden bir şey kapayım, ama eleştirinin boyutu hakaret olursa işte bunu hazmedemem.”

Başkan Akdemir’in söyledikleri bu sözleri görev süresi doluncaya kadar çoğunluğunu yapacağına inananlardanım ve bekle gör politikası izliyorum. Maçın başlama vuruşu yapıldı ama hakem bitiş düdüğünü henüz çalmadı. Bir de bu gözle bakalım ne dersiniz?

Kalın sağlıcakla…

 

 

 
Haber :
Bu Haber 5876 defa okundu
 Paylaş
 
Anahtar Kelimeler :Zonguldak, modern, şehir, akdemir,

YORUM EKLE
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 1 )

Sayfa : [1]
ZONGULDAK MODERN ŞEHİR OLACAK
İyi niyet, iyi adam, iyi insan olmak başka iyi belediye başkanı olmak başka. Akdemir'le olmuyor işte. Sebepleri pek çok. Akdemir'in karşısına 30 martta bir aday çıkarttılar, bile bile lades yapıp seçimi verdiler. Siyasi öngörüsü olmayanlar hem Zonguldak'a kaybettirdiler, hem de kendilerini bitirdiler.
Gön : Cahil Madenci  05 Nisan 2016 : 12:08:28  Zonguldak

Sayfa : [1]
İlgili Haber
Köşe Yazıları
Merdiven altı Gazetecilik...
Çalışan-çalışmayan Gazeteciler Günü
Yaygın basındaki Zonguldak'lı Gazeteciler...
Köşe Yazarları
Foto Galeri
Karaelmas Gazeteciler Derneği tarafından hatıra ormanı oluşturuldu.
İzlenme : 702
Diksiyon Kursu, sertifika töreni ile sona erdi...
İzlenme : 682
KGD “Diksiyon Eğitimi” düzenledi
İzlenme : 536
GAZETECİLER BİLGİLERİNİ PAYLAŞACAK
İzlenme : 535
Çok Okunanlar
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Karaelmas Gazeteciler Derneği

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip et
Copyright © Karaelmas Gazeteciler Derneği