Ana Sayfa
Tanıtım
Tüzük
İlkelerimiz
Dernek Yönetimi
İletişim
Mobil Bölüm
MEDYA MAGAZİN
MANGAL SOHBETLERİ
BASIN AÇIKLAMALARI
ETKİNLİKLER
MESLEKİ BİLGİLER
BİZDEN HABERLER
KÖŞE YAZILARI
 DİĞER
ANA SAYFA  / Köşe Yazıları

MACERA ARAMAYIN HASTANE İNAĞZI'NA YAPILSIN


MACERA ARAMAYIN HASTANE İNAĞZI'NA YAPILSIN

HASTANE İNAĞZI'NA YAPILSIN

Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
 24 Subat 2016 13 : 46 

 

SAĞDA-SOLDA YER ARAMAYIN

HASTANEYİ İNAĞZI’NA YAPIN!

Zonguldak’ta 400 yataklı yeni hastanenin mevcut poliklinik binasının olduğu alana yapımına başlanmasının ardından yüklenici firmanın yaşadığı sıkıntılar nedeniyle inşaatının durmasından sonra “Nereye yapılsın” tartışması yapılırken, hastanenin İnağzı Mahallesindeki Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait çok müsait ve bomboş olan alana neden yapılmadığı ve başka yerler arandığı vatandaşlarca eleştiriliyor. Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’nin yenisinin nereye yapılacağı tartışmaları ve yeni yer konusunda araştırmaları yapılırken, müsait olan mevcut yerin neden değerlendirilmediği soruluyor.

Bu konuda İnağzı mahallesi sakinleri ve diğer yakın yerlerden gelen vatandaşlar geçtiğimiz günlerde hastane yapılacağı konuşulan alanda basının da katılımıyla eylem yaparak yetkililere çağrıda bulundular. “Sağda-solda yer aramayın, hastaneyi İnağzı’na yapın” diyerek yetkililerin dikkatini çektiler.

Aslında Zonguldak açısından tep yekun düşünüldüğünde hastanenin İnağzı’na yapılmasının bir çok faydasının olacağı gün gibi ortadadır.

Konuyu detaylı açalım.

Hastanenin her bakımdan çok müsait olan İnağzı’na yapılması halinde sırasıyla Zonguldak, Kapuz, İnağzı, Kilimli, Çatalağzı, Muslu, Filyos ve hatta Çaycuma’ya kadar olan bölge insanı çok rahatlıkla hastane hizmetlerinden faydalanabilecektir.

Ulaşım anlamında da çok rahatlık sağlanmaktadır. Sahil yolu son sürat devam etmektedir ve hastane yapılıncaya kadar bitmesi mümkündür. Bir başka kolaylık ise, tren yolu yapım projesi de bitmiş tren seferleri kısmen başlamıştır ve çok kısa sürede de birden fazla eskisi gibi daha modern ve sağlıklı bir şekilde seferleri başlayacaktır.

Yani bu ne demek?

Çaycuma’dan başlamak üzere birçok Belde insanı çok rahat bir şekilde trenle İnağzı’na kadar gelecek ve İnağzı tren istasyonundan 500-600 metre yukarıya yürüyerek hastaneye ulaşabilecektir. Dolayısıyla Zonguldak şehri ve mahalleleri de aynı şekilde 15-20 dakikada vasıtalarla hastaneye gelerek modern bir şekilde sağlık hizmetlerini alabilecektir.

Diğer önemli bir husus ise İnağzı mahallesinin tamamına yakını irili-ufaklı ormanlarla kaplıdır, havası da diğer semtlere göre temizdir, bu da hastaların sağlığı açısından son derece önem arz etmektedir.

Daha ne olsun..!

Bu kadar artılar varken ve alan çok müsaitken başka yerlerde yer macerası aramaya ne gerek vardır. Hem yöre gelişecek ve hem de doğru adrese hastane yapılmış olacaktır.

Burada sayın Valimiz başta olmak üzere milletvekillerimiz ve şehrin ileri gelenleri bir hizmeti yerine getirmek isterken eksileri değil de artıları dikkate alarak karar vermeleri çok önemlidir. Konunun hassasiyetle yeniden değerlendirilmesinin ve buna göre doğru bir karar verilmesi Zonguldak ve yöre insanının menfaati gereğidir. İnşallah beklenen hareket hayat geçirilir.

“Başka yer” arayışlarına son verilerek hastanenin mutlaka İnağzı mahallesindeki Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait geniş ve çok müsait yere yapılması ve yetkililerin de bu konuda daha duyarlı davranmaları gerektiğinin altı çiziliyor.

Zonguldak Valisi sayın Ali Kaban ve Bölge Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu, Özcan Ulupınar’ın daha önceleri hastanenin İnağzı’na yapılması hususunda sıcak baktığı ancak daha sonraları fikir değiştirmelerine anlam veremediklerini belirten vatandaşlar, eğer hastane İnağzı’na yapılırsa Zonguldak Karaelmas Kemal Köksal stadının da yeri değişmeyecek ve buradaki sistem aynen devam edecek, ayrıca inşaatın olduğu yere Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği olarak kullanılabilecek ve büyük bir yükten de kurtulmuş olunacaktır.

İnşallah yanlış adreste karar kılınmaz diyelim.

Kalın sağlıcakla…

 

 

 

 
Haber :
Bu Haber 1677 defa okundu
 Paylaş
 
Anahtar Kelimeler :Hastane, inağzına yapılsın,

YORUM EKLE
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 2 )

Sayfa : [1]
MACERA ARAMAYIN HASTANE İNAĞZINA YAPILSIN
eger böyle bir hastane hizmete sunulacaksa yer araştırması yapılıyorsa dogal bir ortamda çamların içinde oksijeni bol temiz havası olan kırat bölgesine yapılması en uygunudur yer sorunu yok arazi tartışması yok kıratın sosyal yaşamını genişletecek büyüklerimizin düşünebileceği en güzel seçeneklerden biri olduğunu düşünüyorum saygılar
Gön : seniye karadag  25 Subat 2016 : 15:06:13  

MACERA ARAMAYIN HASTANE İNAĞZINA YAPILSIN
birincisi kamu hastaneler birliği genel sekreterliği kapanıyor yani mevcut binaya bu gelemez. i
Gön : Fatih  25 Subat 2016 : 02:55:39  

Sayfa : [1]
İlgili Haber
Köşe Yazıları
Merdiven altı Gazetecilik...
Çalışan-çalışmayan Gazeteciler Günü
Yaygın basındaki Zonguldak'lı Gazeteciler...
Köşe Yazarları
Foto Galeri
Karaelmas Gazeteciler Derneği tarafından hatıra ormanı oluşturuldu.
İzlenme : 801
Diksiyon Kursu, sertifika töreni ile sona erdi...
İzlenme : 763
KGD “Diksiyon Eğitimi” düzenledi
İzlenme : 601
GAZETECİLER BİLGİLERİNİ PAYLAŞACAK
İzlenme : 599
Çok Okunanlar
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Karaelmas Gazeteciler Derneği

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip et
Copyright © Karaelmas Gazeteciler Derneği