Ana Sayfa
Tanıtım
Tüzük
İlkelerimiz
Dernek Yönetimi
İletişim
Mobil Bölüm
MEDYA MAGAZİN
MANGAL SOHBETLERİ
BASIN AÇIKLAMALARI
ETKİNLİKLER
MESLEKİ BİLGİLER
BİZDEN HABERLER
KÖŞE YAZILARI
 DİĞER
ANA SAYFA  / Köşe Yazıları

FARUK BEY BAŞKA ÖNERİNİZ?


FARUK BEY BAŞKA ÖNERİNİZ?

ÇATUROĞLU'NUN ÖNERİSİNE SICAK BAKILMADI!

Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
 06 Subat 2016 14 : 48 

FARUK BEY BAŞKA ÖNERİNİZ?

Zonguldak’ın çözülmesi gereken dağ gibi sorunları varken gündeme getirilen, tartışmaya açılan konuya bakar mısınız?

Yer LAVUAR alanı.

10 senedir halkın ne yapılacak diye dört gözle beklediği büyük ve geniş alan.

Konuyu gündeme getiren kim?

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu.

“Buraya cami yapalım”

Milletvekili Çaturoğlu’nun, Lavuar alanına cami yapılması hususunun kamuoyuna gündeme taşınmasıyla birlikte yerel basında çıkan haberler ve yorumlar gündeme oturdu. Bu parlak fikrine saygı duyan ve sıcak bakan da oldu çok eleştirende. Coğrafi anlamda kentin daracık alana sıkışması ve böyle çok güzel bir alanın daha faydalı olabilecek şekilde değerlendirilmeyip de cami yapılması yönünde ortaya fikir atılmasına vatandaşlar da pek memnun olmadı. Yani, “Yeterli camilerimiz var gereği yok” görüşü benimsendi.

Zonguldak’ın çok ihtiyacı olan bir kent meydanı var mı?

Yok..!

Vatandaşlarımızın şöyle enine boyuna gezip kafasını dinleyeceği, çoluk-çocuğuyla birlikte rahat edebileceği müsait bir yemyeşil sosyal alanı var mı?

Yok..!

Zonguldak’ta Vilayetin alt kısmından başlayıp 200-300 metre çekeklerin olduğu yere kadar devam eden sahil kısmı var. Yazın ve kışın da havaların müsait olduğu durumlarda burası ana-baba gibi kalabalık oluyor. Kafe işletmecileri yürüyüş yoluna dahi masa sandalye atmak suretiyle fırsatı değerlendirip burayı kendi lehine kullanıyorlar.

Neden?

Halkın başka gidecek yeri yok da ondan.

Peki sayın Vekilimiz Faruk Çaturoğlu!

Kendisini pek severim. Dobra konuşmalarıyla pek samimidir, içtendir. Az da olsa konuşmuşluğumuz sohbetimiz vardır.

Şimdi soruyorum?

Zonguldak’ta çok yakın aralıklarla kaç tane cami var.

1-Zonguldak Merkez Ulu Camii.

2-100 metre ileride Yeni Camii.

3-200 metre ileride Acılık Camii.

Bu camilerimizin birbirlerine olan mesafesi dakika olarak 5 dakika uzaklıkta. Bu arada sakın yanlış anlaşılmasın “tövbe hâşâ” cami yapımına asla karşı değilim, çünkü Allah biliyor ben 5 vakit namazımı kılan biriyim ancak şehrin bunca sıkıntılarının arasında Zonguldak’ın önünü açacak, çehresini değiştirecek Lavuar alanına “Cami yapılsın” fikrine herkes gibi sıcak bakmadım, kişisel görüşüm tasvip de etmiyorum.

Sayın Faruk Çaturoğlu Vekilimiz Zonguldak’a hizmet adına heyecanlı, bir şeyler yapmak istiyor ama böyle bir fikir ortaya atacağına Lavuar alanına daha önce yapılan projeyi de dikkate alarak harekete geçmesini sağlamalı ve 10 senelik bu ayıbın öncüsü olmalıydı. En azından iktidar Vekilimiz olarak düğmeye basmalıydı. İktidar olarak bu alanı yapmak adına destek vermeleri , bastırmaları çok anlamlı olacaktır.

Bakın bu konudaki tartışmalar devam ederken eski Belediye Başkanı İsmail Eşref de mevcut Başkan Muharrem Akdemir’e açtı ağzını yumdu gözünü…

İsmail Eşref diyor ki:

“Camiye karşı değilim, vakit buldukça namazımı da kılıyorum. Allah nasip ederse hac vazifemi de yerine getireceğim. Şehir merkezinde camilerimiz birbirlerine çok yakınlar, yeterli ibadet yerimiz var.  Lavuar alanında sosyal donatılı projede yer alan birçok şey var. Kültür sanat, günü birlik tesisler, nikâh salonu vs. Şehirde sosyal alan yok, insanların gidebileceği yer çok az, nereye gideceğiz diye dertleniyorlar. Ben çok uğraştım olmadı görevi bıraktım ama şimdi izliyorum ve üzülüyorum. Belediye Başkanı Muharrem Akdemir de artık görevde 5 sene oldu, hareketlensin artık, böyle suskun kaldıkça konuşuluyor ve eleştiriliyor. Akdemir gereğini yapsın ve projeyi uygulamaya soksun.”

Yani, Lavuar alanının yapılması konusunda icraata geçmesi başta yetkili olan sayın Akdemir’e bağlı gibi gözüküyor. Durdukça, harekete geçilmedikçe ortaya bir yığın öneriler atılacak ve saçma sapan bir şey yapılırsa da Zonguldak kaybedecek.

Zonguldak’ta faaliyet gösteren Camilere sık sık gider namazımı kılar ibadetimi yaparım, gördüğüm kadarıyla Cuma günleri haricinde tıka basa dolduğunu görmüş değilim. Yani çok şükür camilerimiz yeterli şekilde ihtiyaca cevap veriyor. Her mahallemizde de camilerimiz var.

Fakaat. Zonguldak’ın geniş bir kent meydanı yok… Lavuar alanı ağızlarda sakız gibi çiğnenmeye devam ediyor. Böyle olmasın yeter artık,  icraat yapılsın da Zonguldak ve halkımız rahat etsin…

 

 
Haber :
Bu Haber 633 defa okundu
 Paylaş
 
Anahtar Kelimeler :Faruk, Çaturoğlui cami, önerisi,

YORUM EKLE
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

İlgili Haber
Köşe Yazıları
Merdiven altı Gazetecilik...
Çalışan-çalışmayan Gazeteciler Günü
Yaygın basındaki Zonguldak'lı Gazeteciler...
Köşe Yazarları
Foto Galeri
Karaelmas Gazeteciler Derneği tarafından hatıra ormanı oluşturuldu.
İzlenme : 801
Diksiyon Kursu, sertifika töreni ile sona erdi...
İzlenme : 763
KGD “Diksiyon Eğitimi” düzenledi
İzlenme : 601
GAZETECİLER BİLGİLERİNİ PAYLAŞACAK
İzlenme : 599
Çok Okunanlar
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Karaelmas Gazeteciler Derneği

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip et
Copyright © Karaelmas Gazeteciler Derneği