Ana Sayfa
Tanıtım
Tüzük
İlkelerimiz
Dernek Yönetimi
İletişim
Mobil Bölüm
MEDYA MAGAZİN
MANGAL SOHBETLERİ
BASIN AÇIKLAMALARI
ETKİNLİKLER
MESLEKİ BİLGİLER
BİZDEN HABERLER
KÖŞE YAZILARI
 DİĞER
ANA SAYFA  / Etkinlikler

Önce oruç açtık, sonra kan verdik...


Önce oruç açtık, sonra kan verdik...

Önce oruç açtık, sonra kan verdik...

Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
 11 Temmuz 2015 03 : 09 


KGD’nin geleneksel iftar programında buluşan gazeteciler, önce oruçlarını açtı, ardından da kan bağışında bulundu. KGD Başkanı Osman Sav, “Kan, sürekli bir ihtiyaçtır. Bizler gazeteciler olarak sahada koşturuyoruz, ancak sosyal sorumluluklarımızın da farkındayız. İnşallah bu bir örnek olur ve bütün STK’lar kan bağışında bulunur” dedi.

Gazeteciler, Karaelmas Gazeteciler Derneği’nin (KGD) geleneksel iftar programında buluştu. Geçtiğimiz Cuma akşamı Belediye Kültür Merkezi’ndeki Kültür Kafe’de düzenlenen iftar programına; KGD Başkanı Osman Sav ve Yönetim Kurulu üyeleri, Zonguldak’ın gözü, kulağı ve sesi olan gazeteciler katıldı.

SAV: “RAMAZAN’DA KAN İHTİYACININ FAZLA OLDUĞUNUN FARKINDAYIZ”

KGD olarak sosyal sorumluluklarının farkında olduklarını ve gazeteciliğin sadece haber yapmaktan ibaret olmadığını belirten KGD Başkanı Osman Sav, “Geleneksel olarak her Ramazan ayında gazeteci arkadaşlarımız ile birlik ve beraberliği sağlamak için iftar programı düzenliyoruz. 4 yıldır da bu iftar programımıza daha güzel bir anlam yüklemek için kan bağışında bulunuyoruz. Özellikle Ramazan ayında kan ihtiyacının fazla olduğunun farkındayız. Hem iftar, hem de kan bağışı ile iki türlü hayır işlemek istedik. Biz ilk başlarda bu kan bağışına katlımın az olduğunu düşünmüştük, ancak Karaelmas Gazeteciler Derneği olarak bizim yaptığımız bu etkinlik, diğer sivil toplum kuruluşlarına örnek olmuş. Onlar da kan bağışı kampanyaları başlatmışlar. STK’ları da kan bağışı kampanyasına davet ediyorum. Kan, sürekli bir ihtiyaçtır. Bizler gazeteciler olarak sahada koşturuyoruz, ancak sosyal sorumluluklarımızın da farkındayız. Katılan arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

GAZETECİLERE FİLYOS GEZİSİ SÜRPRİZİ

Dernek olarak faaliyetlerinin tüm hızıyla devam ettiğini belirten Başkan Sav, “Dernek olarak Ramazan ayı öncesinde eğitim çalışmalarımız vardı. En son diksiyon üzerine bir eğitim programı düzenlemiştik. Ramazan ayı dolayısıyla etkinliklerimize ara vermek zorunda kaldık. Ancak Ramazan ayı sonrasında dernek olarak etkinliklerimiz dolu dolu devam edecek. Gazeteci arkadaşlarımıza da bir sürprizimiz olacak. Bir Filyos gezisi düzenleyeceğiz. Daha önce bu tür geziler düzenlemiştik, talepler oldu ve tekrar bir gezi düzenleyeceğiz. Seçim süreci geçirdik, yoğun bir tempo vardı. Arkadaşlarımız yoruldu, stres atmaya ihtiyaçları var. Gazeteci arkadaşlarıma da bu duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

ÖKSÜZ: “BAZEN KAN BAĞIŞININ NE KADAR HAYATİ BİR ANLAM TAŞIDIĞINI ANLAYAMIYORUZ”

Karaelmas Gazeteciler Derneği’nin iftar programı ile birlikte kan bağışı kampanyası düzenlemesinin anlamlı bir etkinlik olduğuna dikkat çeken Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Zonguldak İl Temsilcisi, KGD Yönetim Kurulu Üyesi ve Pusula TV Genel Yayın Yönetmeni Atilla Öksüz, “Kan bağışı konusunda Kızılay’a destek olan ve dernek olarak anlamlı bir etkinliğe imza atan KGD Başkanı Osman Sav’a teşekkür etmek gerekiyor. Bazen kan bağışının ne kadar hayati bir anlam taşıdığını anlayamıyoruz. Kan verirken öğrendim, benim kan grubum B Rh (+) ve şu anda hastanede iç kanama geçiren bir hastanın bu kana ihtiyacı varmış. Ramazan ayı içerisinde daha duyarlı olmamız ve kan bağışında bulunmamız gerekiyor. Kan bağışı konusunda duyarlı olmalıyız” ifadelerini kullandı.

İftar programının ardından KGD’nin önderliğinde gazeteciler, Şehitler Anıtı’nın önünde bulunan Kızılay Kan Merkezi’ne ait kan bağış aracına giderek, kan bağışında bulundu. 
Haber : kgd
Bu Haber 813 defa okundu
 Paylaş
 
Anahtar Kelimeler :KGD, Karaelmas Gazeteciler Derneği, Osman Sav, Zonguldak, basın mensupları, medya,

YORUM EKLE
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

İlgili Haber
İyi Parti Genel Başkan yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu beraberinde ..
AK Parti’den KGD’ye ziyaret…
Karaelmas Gazeteciler Derneği (KGD) her yıl geleneksel hale getirdiği iftar yemeğini ..
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle resim sergisi açıldı
KGD’den “Çalışan Gazeteciler Sergisi”…
Zonguldak Dernekler Federasyonu Başkanı KGD’de yeni sloganlarını açıkladı…
Gazeteciler KGD’nin geleneksel iftarında buluştu…
Gazeteci Çetin Sezgin ölümünün 3. Yılında mezarı başında anıldı…
Köşe Yazıları
Merdiven altı Gazetecilik...
Çalışan-çalışmayan Gazeteciler Günü
Yaygın basındaki Zonguldak'lı Gazeteciler...
Köşe Yazarları
Foto Galeri
Karaelmas Gazeteciler Derneği tarafından hatıra ormanı oluşturuldu.
İzlenme : 694
Diksiyon Kursu, sertifika töreni ile sona erdi...
İzlenme : 675
GAZETECİLER BİLGİLERİNİ PAYLAŞACAK
İzlenme : 528
KGD “Diksiyon Eğitimi” düzenledi
İzlenme : 526
Çok Okunanlar
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Karaelmas Gazeteciler Derneği

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip et
Copyright © Karaelmas Gazeteciler Derneği